< НА ГОЛОВНУ

«Свобода і здоров’я мають дещо спільне: їх по справжньому починаєш цінувати лише тоді, коли втрачаєш» – Анрі Бек.

Запорука нашого щастя – здоров’я. Без нього людина не здатна повноцінно жити і радіти новому дню. Тому ми готові оплачувати рекомендації лікаря, аби лише потім не витрачати час, сили та гроші на лікування. Але, на жаль, ми часто не беремо до уваги деякі речі, які шкодять нашому здоров’ю. Іноді вони можуть бути приховані у власному домі.

Лікар чи Дизайнер – на перший погляд ці професії не мають абсолютно нічого спільного між собою. Та це лише на перший погляд. Прийнято вважати, що дизайнер – це людина, здатна створити привабливий інтер’єр, красою якого Ви потім будете насолоджуватися. Та все не так однозначно.

БУДИНОК – це ДЖЕРЕЛО ЗАДОВОЛЕННЯ та ЕНЕРГІЇ. А кваліфікований дизайнер повинен не тільки запропонувати стильний інтер’єр, але і забезпечити Вам комфортні умови для життя – Помешкання, в якому Ви будете наповнюватися правильною енергією. Забезпечити цей комфорт і позитив тільки за допомогою привабливої картинки неможливо. Такі, на перший погляд, незначні деталі як правильно спланована організація світла, прорахунок ергономіки санвузлів та кухні, організація місць для відпочинку та сну, і, звичайно ж, підбір кольору – це основа, завдяки якій житло буде ДАВАТИ ВАМ ЗДОРОВ’Я – ПСИХОЛОГІЧНЕ і ФІЗИЧНЕ. Будинок повинен привітно зустріти Вас уже за перших кроків, не повинно накопичуватися роздратування, типу – «Ну от, у ці шафи уже нічого не влазить; плитка занадто слизька; коридор похмурий і довгий; на кухні задушливо і темно; діти грають так голосно, що знову не зможу відпочити».

Дизайнер інтер’єру повинен передбачити і організувати такі базові речі як: шумо- і звукоізоляцію, можливість трансформації приміщення, правильний розрахунок гардеробних та господарських приміщень, продумати цікаві місця для дітей, умістити великий стіл для гостей, прибрати зайві відблиски, і, звичайно ж, підібрати нетоксичні матеріали. Також інтер’єр повинен бути продуманим, а не поверхневим, він не повинен наскучити з часом чи дратувати недоречними деталями. Якщо всі ці фактори передбачені, Ваш будинок буде дарувати Вам здоров’я і щастя, а не забирати їх.

Давайте по пунктах розглянемо важелі впливу нашого ж Дому на нас:

  • Група найбільш травматичних факторів для здоров’я – токсичність матеріалів, зайві відблиски, слизькість поверхонь, яскраве (тьмяне) освітлення, помилки в прорахунку вентиляції, обігріві. Наприклад, більша частина сучасних меблів виробляється з ДСП, а неякісний ДСП виділяє шкідливі для здоров’я формальдегід і фенол. Формальдегід дратує слизову очей, носу, гортані, а високі його концентрації здатні викликати приступи астми. Що стосується зору та працездатності, то вони напряму пов’язані з вибраними Вами джерелами освітлення. Також через неправильного освітлення часто з’являється нервозність, дратівливість. Найчастіше такий стан розвивається в осінньо-зимовий період. (Див. статтю «На що впливає освітлення в інтер’єрі»). В будь якому випадку початково правильно спланувати варіанти освітлення, систему кондиціонування, опалення; підібрати нетоксичні матеріали – першочергова задача, яку повинен виконати дизайнер. Київ зараз переповнений пропозиціями різноманітних будівельних і оздоблювальних фірм. Наш плюс в наявності ВЕЛИКОГО ПРАКТИЧНОГО ДОСВІДУ по створенню комфортної та здорової атмосфери в Вашому домі (Див. статтю «Будівельні роботи»).
  • Наступним неймовірно важливим аспектом є функціональність вашого дому, розроблена спеціально під Ваші звички та уподобання. Для людей, які люблять і вміють готувати, важливо організувати кухню так, щоб «душа співала»: щоб була передбачена достатня кількість поверхонь і місце для техніки та обладнання. Дуже часто виявляється, що незручно організовані активні зони кухні чи санвузлів (не дістати, не дотягнутися, не на тому рівні, не функціонально, не вистачає шухляд/шафок/організаторів). У випадку спальні це: занадто жорсткі (м’які) меблі, через неправильно підібрану систему затемнення/штор важко заснути, конструктив ліжка чи матрац створює проблеми зі спиною. Усі ці «дрібниці» в результаті викликають роздратування і ви витрачаєте зайвий час аби впоратися з усіма незручностями. Дизайнер повинен почути клієнтів, дізнатися про їх уподобання і потреби. Все це дуже і дуже важливо уже на перших стадіях знайомства з клієнтом. Намагайтеся, наскільки можливо, бути відвертим з дизайнером, а також не забудьте приблизно уявити які предмети повинні, на вашу думку, вміститися, наприклад, на кухні. Із практики бували наступні варіанти: «повинен стояти диванчик щоб прилягти»; «розміщатися жива огорожа»; часто при фолк-стилях потрібна «виставка нестандартного посуду». Особисті вимоги господарів важливі уже на перших етапах роботи.
  • І, нарешті, більш «філософський», але не менш важливий фактор: кольоро – і естетотерапія. Вплив кольору і світла на психологічний стан людини зараз недооцінюється. Але за допомогою цих важливих факторів можна створити як «іншу реальність», так і спокійну класичну атмосферу з цікавими акцентами. Існують також варіанти лікування «гармонією» і навіть підтримки психологічного комфорту шляхом створення «затишної нірки» чи «кабінету яку Вадима Петровича». Профілактика нервового напруження потребує врахування характеру впливу кольору на людину. Правильно підібравши кольори і їх площу, ви зможете суттєво покращити своє самопочуття.

Стверджувати, що якийсь з цих факторів важливіший за інші – неправильно. Існує просто РІЗНА ТРИВАЛІСТЬ ВПЛИВУ певних аспектів на здоров’я і психологічний стан. Якщо після першої групи ми відчуваємо реакцію моментально, чи хоча б бачимо явний зв’язок достатньо швидко (недостатнє освітлення/відблиски – псується зір), то в третій групі ефект накопичувальний але, можливо і таке, що він буде вирішальним.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!